نحوه استفاده از توالت فرنگی

نحوه استفاده از توالت فرنگی |  Rosi

آموزش استفاده از توالت فرنگی و توصیه‌های آن

تمام قسمت های خانه های امروزی، مدرن شده است. تغییرات را می توانید در آشپزخانه‌های فول فرنیش، نوع طراحی داخلی و حتی سرویس‌های حمام و دستشویی آن‌ها ببنید. این نوع زندگی علاوه بر زیبایی و کارایی مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال استفاده از توالت فرنگی به جای توالت ایرانی باعث می شود مشکلاتی نظیر زانو درد، برطرف شود. از طرفی استفاده از توالت فرنگی برای بسیاری از افراد ناخوشایند است و احساس می کنند آلوده می شوند. ا
گر شما جز این دسته از افراد هستید، با استادکار همراه باشید. تیم Rosi در این مقاله به شما می‌گوید که چطور توالت فرنگی خود را نظافت و نگداری کنید و با خیال راحت از آن استفاده کنید.


آموزش استفاده از توالت فرنگی |  Rosi
چگونه از توالت فرنگی اسفاده کنیم؟ |  Rosi
نحوه صحیح استفاده از توالت فرنگی |  Rosi

آموزش استفاده از توالت فرنگی و توصیه‌های آن

۱- از سلامت سیفون اطمینان حاصل کنید.
قبل از استفاده از توالت فرنگی حتما سیفون آن را چک کنید.سیفون این توالت ها یا در کنار و یا در بالای منبع آن‌ها قرار دارد. چک کردن صحت عملکرد سیفون یکی از مهم ترین ها است.
۲-از کاورهای مخصوص توالت فرنگی استفاده کنید .
به تازگی ابزاری در اختیار استفاده کنندگان از توالت فرنگی قرار گرفته است که بسیار کارآمد است. این کاورها بر روی صندلی توالت شما نصب می شوند و با نگه داشتن یک دکمه تعویض می شوند. با این حساب دیگر نگران نخواهید بود که قبل از شما چه کسی از این توالت استفاده کرده است.در صورتی که می خواهید از توالت فرنگی های بیرون منزل استفاده کنید، قسمت نشیمن آن را با دستمال توالت مرطوب به خوبی تمیز کنید.

اگر هم باز دل تان راضی نشد می توانید دستمال های توالت را در نشمین توالت بچینید و بر روی آن ها بنشینید. فقط مراقب باشید که این دستمال ها در توالت نیوفتند، زیرا در عمل تخلیه اختلال ایجاد می کنند.
۳-قرص ضدعفونی کننده را فراموش نکنید.
بسیاری از اوقات می بینید که آب توالت فرنگی رنگی (عموما آبی) است. علت آن استفاده از قرص های ضدعفونی کننده است. این قرص ها را در منبع توالت می اندازند. 
۴-شست‌و‌شو، همیشه لازم است.
فراموش نکنید که هیچ کاری بهتر از شست‌و‌شو نمی تواند توالت شما را پاکیزه نگه دارد.

اگر استفاده از توالت فرنگی تمیز را ترجیح می دهید، برنامه ریزی کنید و هر روز در زمان معینی توالت خود را به خوبی تمیز کنید. اینکه تنها با آب آن را بشویید کافی نیست و بهتر است از شوینده های مطمپن و یا طبیعی استفاده کنید.
۵- از شوینده های مناسب توالت فرنگی غافل نشوید.
به خاطر داشته باشید که بسیاری از شوینده ها برای نظافت توالت فرنگی مناسب نیستند و می توانند باعث لک شدن و کدر شدن آن شوند. همچنین باید از شوینده ای استفاده کنید که در تماس با پوست پاهای شما حساسیت ایجاد نکند. بنابراین در زمان استفاده از شوینده ها حتما برچسب آنها را مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید که از شوینده درستی استفاده می کنید.


دیگر توصیه های استفاده از توالت فرنگی

۶-کاورهای مخصوص کودکان
اگر در خانه کودک دارید می توانید در بازار کاور های مخصوصی را تهیه کنید که برای آن ها تعبیه شده است. این کاور ها در رنگ های و طرح های مختلف وجود دارد و سایز آن به گونه ای است که بچه ها می توانند با به کارگیری آن، به راحتی از توالت فرنگی استفاده کنند.
۷- آشغال ریختن، ممنوع
به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان نباید کوچک ترین چیزی را به داخل توالت فرنگی بیاندازید. این کار موجب بند آمدن راه آب و دردسر می شود. حتما در کنار توالت، یک سطل آشغال کوچک قرار دهید.
۸- چه کسانی باید از توالت فرنگی استفاده کنند.
برای عده ای از افراد سوال پیش می آید که کدام توالت بهتر است؟ ایرانی و یا فرنگی؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که اگر تکرر ادرار، مشکلات زانو، پا درد و کمر درد دارید بهتر است از توالت فرنگی استفاده کنید.