توالت فرنگی در زمان بارداری برای بانوان باردار مناسب است؟

توالت فرنگی در زمان بارداری برای بانوان باردار |  Rosi

راهنمای خرید توالت فرنگی مناسب

دنیای بارداری دنیای تغییرات، تحولات و مراقبت هاست. حتی ساده ترین مسایل در این دوران مهم می شوند. همانند دستشویی رفتن. با بیشتر شدن سن بارداری شکم شما یزرگ و بزرگتر می شود و همین امر مرکز ثقل بدن شما را تغییر می دهد و موجب می شود که نشستن و بلند شدن بر روی توالت های ایرانی کمی برایتان دشوار شود. با این اوصاف آیا استفاده از توالت فرنگی در زمان بارداری برای بانوان باردار مناسب است؟ توالت فرنگی در بارداری بهتر است با توالت ایرانی؟ فواید توالت فرنگی در بارداری چیست؟
در این مقاله از وبسایت رسمی Rosi به بررسی استفاده از توالت فرنگی در زمان بارداری می پردازیم.


استفاده از توالت فرنگی در بارداری |  Rosi
توالت فرنگی یا ایرانی در بارداری |  Rosi

توالت فرنگی در زمان بارداری برای بانوان باردار مناسب است؟ | Rosi

احتمالا درمورد اهمیت مراقبت از خود و جنین تان در دوران بارداری مطالب بسیار زیادی را شنیده اید. گرچه وقتی از خبر خوش بارداری تان مطلع می شوید، غریزه مادری تا حد بسیار زیادی راه را به شما نشان می دهد.
در این میان رعایت بهداشت یکی از بخش های بسیار مهم از مجموعه مراقبت های دوران بارداری محسوب می شود. در دوران بارداری سیستم ایمنی بدن مادر ضعیف می شود که یکی از نتایج آن افزایش استعداد ابتلا به انواع عفونت ها و بیماری ها از جمله عفونت مجاری ادراری و تناسلی است.
به همین سبب لازم است که مادر در طی این دوران به رعایت نکات بهداشتی توجه ویژه ای داشته باشد. 

توالت فرنگی یا ایرانی در بارداری

یکی از چالش ها دوران بارداری مسایل مربوط به دفع ادرار و مدفوع و نیز گزینه های مناسب برای دستشویی رفتن در ماه های مختلف بارداری است.
به همین سبب مادران سوال می کنند که آیا استفاده از توالت فرنگی در دوران بارداری ضروری است؟
در پاسخ به شما می گوییم که باتوجه به برخی از عارضه های دوران بارداری همانند کمر درد، درد پاها خصوص زانوها، شکم بزرگ و برجسته در ماه های آخر و .... شاید استفاده از توالت فرنگی گزینه مناسب تری برایتان باشد البته به شرطی که از توالت فرنگی تمیز استفاده کنید!
همواره به یاد داشته باشید که برای مادران باردار استفاده از توالت های فرنگی کثیف بسیار خطرآفرین است زیرا خطر عفونت مجاری تناسلی و ادراری آنها را تهدید می کند.


با این اوصاف در برخی موارد به مادران توصیه می شود که حتما از توالت فرنگی در زمان بارداری استفاده کنند:


*
اگر از یبوست رنج می برید و مجبورید برای مدت طولانی بر روی توالت بنشینید. در این شرایط نشستن طولانی مدت بر روی توالت های ایرانی فشار زیادی به راست روده وارد می کند و احتمال ابتلا بواسیر (هموروئید) را افزایش می دهد.

* اگر درد شدید ناشی از کمر، زانوها و لگن نمی گذارد که بتوانید به راحتی بر روی توالت های ایرانی بنشینید.

* در زمانی که شکم بسیار بزرگی دارید (در ماه های آخر بارداری، بارداری چند قلویی) نمی توانید به درستی جلوی پای خود را ببینید و احتمال برهم خوردن تعادل شما در هنگام نشستن و ایستادن وجود دارد.


فواید توالت فرنگی در بارداری |  Rosi

نکات مهم در زمان استفاده از توالت فرنگی در زمان بارداری:


۱. 
تا حد امکان از توالت های فرنگی مکان های عمومی استفاده نکنید.

۲. اگر به محلی می روید که فقط توالت فرنگی دارد حتما پد مخصوص توالت فرنگی را به همراه داشته باشید.

۳. قبل از کشیدن سیفون توالت فرنگی درب آن را ببندید.

۴.اگر به هر دلیل از توالت فرنگی در زمان بارداری خود استفاده می کنید، در فواصل منظم آن را با دقت فراوان با استفاده از مواد ضد عفونی کننده بشویید.