چه نوع توالت فرنگی بخریم؟

چه نوع توالت فرنگی بخریم؟ | Rosi

راهنمای خرید توالت فرنگی

این روزها تعداد زیادی از ایرانیان نیز به استفاده از توالت فرنگی تمایل پیدا کرده اند، به طوری که بسیاری از افراد اقدام به تبدیل توالت ایرانی به فرنگی می کنند تا از مزایای این نوع سرویس بهداشتی استفاده کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید توالت فرنگی دارند، در ادامه این مطلب با راهنمای خرید توالت فرنگی همراه ما باشید.
پیش از خرید توالت فرنگی لازم است تا اطلاعات کاملی در مورد کارکرد انواع توالت های فرنگی، سایز و اندازه آن ها و سیستم تخلیه این نوع توالت داشته باشید. در این مطلب ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید به درستی و با توجه به نیاز های خود بهترین نوع توالت فرنگی مناسب خود را خریداری کنید. توالت فرنگی که قصد خرید آن را دارید بهتر است با استاندارد های جهانی ساخته شده باشد تمامی توالت های فرنگی ساخت شرکت Rosi از استاندارد های جهانی بهره می برند.


راهنمای خرید توالت فرنگی | Rosi
نحوه خرید توالت فرنگی | Rosi

اهمیت فضای سرویس بهداشتی در خرید توالت فرنگی

اولین مسئله ای که باید پیش از خرید توالت فرنگی در نظر داشته باشید، فضای سرویس بهداشتی شماست. مهم ترین نکته ای که در این زمینه باید مورد توجه شما قرار گیرد، فاصله میان دیوار تا محل خروج فاضلاب است. انواع مختلفی از توالت های فرنگی با سایز های مختلف در بازار وجود دارند که شما باید با توجه به این مسئله متناسب ترین نوع شان را انتخاب کنید.

راهنمای خرید انواع توالت فرنگی

توجه به این نکته که توالت فرنگی چه حجمی از فضای سرویس بهداشتی شما را اشغال خواهد کرد نیز بسیار اهمیت دارد. توالت فرنگی وال هنگ یا دیواری نیز برای سرویس های بهداشتی کوچک گزینه بسیار مناسبی است. این نوع توالت فرنگی همچنین می تواند ظاهری بسیار زیبا و شیک برای سرویس بهداشتی شما ایجاد کند. 


البته توجه داشته باشید نوع و جنس دیوار، و همچنین فضای خالی پشت دیوار برای نصب توالت فرنگی وال هنگ بسیار اهمیت دارد. نکته مهم دیگری که در مورد خرید توالت فرنگی باید به آن توجه کنید، نوع دکوراسیون سرویس بهداشتی شماست. به طور مثال اگر به دکوراسیون های لوکس علاقه دارید، می توانید از توالت فرنگی هایی استفاده کنید که مخزن بلند و لعاب درخشانی دارند و یا دارای سیستم نور پردازی و پخش موسیقی اتوماتیک می باشند.

سیفون توالت فرنگی را از یاد نبرید!
یکی از مهم ترین قسمت های هر توالت فرنگی سیفون آن است. در واقع سیفون کارآمد را می توان مهم ترین ویژگی یک توالت فرنگی خوب دانست. در مقالات قبلی مفصل در این رابطه صحبت کردیم.


توجه به نوع توالت فرنگی هنگام خرید توالت فرنگی

امروزه توالت ها با تنوع بسیار زیادی تولید می شوند که همین مسئله ممکن است خریداران را هنگام خرید توالت فرنگی گیج کند. در حالت کلی توالت های فرنگی در دو مدل یک تکه و دو تکه ساخته می شوند.
توالت فرنگی های یک تکه، نسبت به نوع دیگر آن بهتر و نظافت و شست و شوی آن بسیار آسان تر است.
یکی از ویژگی هایی که برخی از توالت های فرنگی دارند، خاصیت آنتی باکتریالی است. سطح این نوع توالت های فرنگی به گونه ای ساخته شده است که در مقابل رشد باکتری ها مقاوم بوده و همچنین از زنگ زدگی و پوسیدگی اجزای توالت فرنگی جلوگیری می کند.


خرید توالت فرنگی | Rosi

توجه به نوع توالت فرنگی هنگام خرید توالت فرنگی

نوع کاسه توالت و اندازه پایه توالت فرنگی نیز از دیگر ویژگی های مهمی است که حتما باید هنگام خرید توالت فرنگی به آن توجه کنید. ارتفاع توالت فرنگی نقش بسیار تعیین کننده ای در راحتی فرد استفاده کننده از آن دارد؛ بنابراین توصیه می کنیم حتما با توجه به طول قدتان توالت فرنگی استاندارد و مناسب خود را انتخاب کنید.
یکی دیگر از انواع پرطرفدار توالت های فرنگی، توالت فرنگی بیده دار یا خودشور می باشد. استفاده از این نوع توالت فرنگی برای افراد مسن، کودکان و همینطور افراد بیمار بسیار مناسب می باشد. کارکرد این نوع توالت فرنگی به این گونه است که فرد پس از اتمام کار دکمه ای را فشار داده و سیستم خودشور به صورت اتوماتیک شروع به شستن فرد می کند.